car-1865856_1920 (1)

Odszkodowanie dla pasażera wypadku

W wyniku wypadku drogowego ucierpieć może nie tylko bezpośredni poszkodowany, ale również pasażer samochodu w nim uczestniczącego. Nie ma przy tym znaczenia czy pasażer podróżował ze sprawcą wypadku czy z poszkodowanym. Kierowca samochodu odpowiada wobec współpasażerów również wtedy, kiedy nie doszło do zderzenia z innym pojazdem, a kierowca przykładowo uderzył w drzewo.

Czytaj więcej

buildings-1838418_1920 (1)

Potrącenie pieszego na pasach

Potrącenie pieszego niemal zawsze kończy się jego ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu, pieszy w zderzeniu z samochodem najczęściej nie ma żadnych szans. Potrącenie przybiera szczególną postać, kiedy następuje na przejściu dla pieszych, gdzie pieszy ma zawsze pierwszeństwo. Poszkodowany w takim wypadku ma prawo ubiegać się o odszkodowanie i zadośćuczynienie.

Czytaj więcej

zostałem ranny w wypadku

Odszkodowanie powypadkowe

Na odpowiednie odszkodowanie powypadkowe zasługuje każda osoba poszkodowana w wypadku. Jeżeli doznałeś uszczerbku na zdrowiu z winy innego kierowcy – bez względu na to, czy jesteś pieszym, rowerzystą, pasażerem czy kierującym samochodem pomożemy Ci w uzyskaniu rekompensaty ( zadośćuczynienie , odszkodowanie, renta ) za powstałe krzywdy, nawet w sytuacji, gdy sprawca zbiegł lub nie miał wykupionego OC. Czytaj więcej