Czym kierować się przy wyborze kancelarii odszkodowawczej?

Czym kierować się przy wyborze kancelarii odszkodowawczej?

Ubieganie się o świadczenia odszkodowawcze to żmudny i skomplikowany proces. O wysokości odszkodowania często przesądza fachowa reprezentacja prawna, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na powierzenie swojej sprawy profesjonalistom. Jeżeli nie chcesz tracić czasu i nerwów na walkę z ubezpieczycielem, kancelarie odszkodowawcze mogą zająć się tym w Twoim imieniu. Co należy wiedzieć przed dokonaniem wyboru tej właściwej? 

Pełnomocnik

Na rynku roi się od obiecujących ofert firm odszkodowawczych. Przede wszystkim dowiedz się, kim jest Twój potencjalny pełnomocnik – osoba, która w procesie odszkodowawczym będzie podejmowała czynności w Twoim imieniu. Mimo nazwy, szeregi kancelarii nie zawsze zasilane są przez zespół odpowiednio wykwalifikowanych osób. W skutecznym dochodzeniu roszczeń ogromną rolę odgrywa prawnicze wykształcenie i doświadczenie pełnomocnika. Taka osoba jest źródłem rzetelnej informacji prawnej i zapewni Ci obsługę na właściwym i profesjonalnym poziomie.

Wynagrodzenie

Zwróć uwagę na sposób pobierania wynagrodzenia przez wybraną kancelarię odszkodowawczą. Część firm świadczy swoje usługi na zasadzie prowizji, czyli potrącenia odpowiedniej kwoty, ustalonej wcześniej procentowo w umowie z uzyskanego odszkodowania. Wynagrodzenie powinno być pobrane wyłącznie w przypadku wypłaty świadczenia przez ubezpieczyciela – no win, no fee. Sprawdź również, czy nie poniesiesz żadnych kosztów ukrytych, także w przypadku zrezygnowania z usług kancelarii.

Kompleksowa pomoc

Dobra kancelaria odszkodowawcza będzie wspierać Cię na każdym etapie postępowania. Ważnym jest, by dana firma oferowała pomoc zarówno na etapie polubownym, jak i sądowym. Szukaj firmy, która będzie z Tobą od początku do końca sprawy – wszystko w ramach jednej prowizji bez dodatkowych ukrytych kosztów.

Mniejsze znaczy lepsze

Mniejsze specjalistyczne kancelarie odszkodowawcze często lepiej zajmują się klientami niż duże korporacje odszkodowawcze. W niewielkich firmach do każdej sprawy podchodzi się indywidualnie i przykłada się bardzo dużą wagę. Popularne na rynku korporacje mogą być przytłoczone ilością posiadanych spraw i nie zawsze będą w stanie szczegółowo i z odpowiednim zaangażowaniem poprowadzić Twoją. Wypytaj o dotychczasowe doświadczenie w dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych. Dobrym znakiem jest posiadanie wielu sukcesów, zarówno w negocjacjach polubownych, jak i postępowaniu sądowym. To nie ilość spraw lecz skuteczność i efektywność jest miarą jakości usług

Uważaj na obietnice

Z pewnością warto zachować czujność, jeśli przedstawiciel firmy od razu obiecuje uzyskanie określonej, często wysokiej kwoty. Dopiero szczegółowa analiza dokumentacji pozwoli szacunkowo ocenić możliwości w zakresie dochodzenia odszkodowania.

Ostateczna decyzja należy do Ciebie

Zanim podpiszesz umowę zwróć uwagę na jej warunki. Czy wszystkie jej postanowienia są dla Ciebie jasne? Nie pozwól, by kancelaria zawarła ugodę lub skierowała sprawę do sądu bez Twojej zgody. Pamiętaj, że w tej kwestii ostatnie zdanie musi należeć wyłącznie do Ciebie. 

Nie musisz daleko szukać, jesteśmy do Twojej dyspozycji!