unicover

Kredyt we frankach – odszkodowanie

Kwestia kredytów frankowych wzbudza ogromne emocje wśród rzeszy kredytobiorców, przez co stanowi również bardzo ważny element debaty publicznej. Najczęściej podnosi się żądanie unieważnienia zawartej umowy, czasami również jej odfrankowienia. Zapomina się przy tym, że istnieje jeszcze jedno ważne źródło ochrony dla uczestników obrotu cywilnoprawnego. Art. 5 Kodeksu Cywilnego wprowadza klauzulę generalną, w myśl której Nie można czynić ze swego prawa użytku, który by był sprzeczny ze społeczno-gospodarczym przeznaczeniem tego prawa lub z zasadami współżycia społecznego.

Czytaj więcej

accident-4713621_1920

Upadek na rowerze – odszkodowanie

Jazda na rowerze, jako coraz popularniejsza forma komunikacji, generuje coraz więcej wypadków. O ile większość z nas ma świadomość, że po potrąceniu przez np. samochód warto ubiegać się o odszkodowanie, nie każdy zdaje sobie sprawę, że sam upadek spowodowany np. nierówną nawierzchnią jest podstawą do wypłaty odszkodowania.

Czytaj więcej

house-fire-3559783_1920

Pożar domu – odszkodowanie

Jeżeli nasz dom ucierpi w pożarze, szczególnie ważne jest, aby jak najszybciej uzyskać stosowne odszkodowanie, tak aby wyrównać poniesione straty. Umowy ubezpieczenia z reguły uwzględniają pożar jako zdarzenie kwalifikujące do wypłaty odszkodowania, często jednak uzależniają to od przyczyny danego pożaru. I tak, uderzenie pioruna, czy podpalenie najczęściej obowiązuje ubezpieczyciela do wypłaty odszkodowania, ale już zwarcie w instalacji elektrycznej, czy zapalenie sadzy w przewodzie kominowym jest kwestią sporną – jeżeli bowiem te zdarzenia wynikły z niedbalstwa osób obowiązanych do dbania o instalację czy kominek, ubezpieczyciel nie wypłaci nam odszkodowania.

Czytaj więcej

crosswalk-2404427_1920

Wkroczenie pieszego na pasy – odszkodowanie, obowiązki pieszego i kierowcy

Uczestnictwo w ruchu drogowym generuje większe niż normalnie zagrożenie wypadkiem. I nie dotyczy to jedynie kierowców, bo jako piesi jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwo w tym samym stopniu, co oni. Warto zatem pamiętać o podstawowych obowiązkach pieszego i kierowcy na przejściu dla pieszych wymienionych w ustawie z dn. 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym.

Czytaj więcej

3

Wywalczone odszkodowanie i renta, ale to nie koniec

Nasz klient uległ nieszczęśliwemu wypadkowi podczas wypakowywania bagażnika swojego samochodu. Inny kierowca na parkingu cofał swój samochód i uderzył w niego, a ten w wyniku wypadku złamał piszczel i przeszedł cztery operacje nogi. Do tej pory udało nam się wywalczyć na rzecz poszkodowanego rentę wypłacaną regularnie już od roku oraz 70.000 złotych odszkodowania. Wierzymy, że jesteśmy w stanie wywalczyć dla naszego klienta dużo większą kwotę, dlatego skierowaliśmy sprawę do sądu i czekamy na jej dalszy rozwój.

Czytaj więcej

2

Zadośćuczynienie po 17 latach

Więzi rodzinne należą do najważniejszych w życiu każdego człowieka, dlatego każdy ma prawo do zadośćuczynienia za krzywdę spowodowaną tragiczną śmiercią najbliższego. Takimi sprawami zajmuje się również nasza kancelaria; zgłosiły się do nas siostry, wnuczki tragicznie zmarłej 17 lat temu kobiety.

W wyniku naszych starań sprawa zakończyła się już na drugiej rozprawie, bez powoływania biegłych, a na rzecz każdej z klientek zasądzono po 30.000 złotych zadośćuczynienia.

Czytaj więcej

1

500.000 złotych odszkodowania za wypadek

Miło jest nam poinformować o kolejnym sukcesie naszej kancelarii. Nasz klient, który w wyniku wypadku doznał niedowładu ręki, zgłosił się do nas, szukając pomocy w dochodzeniu odszkodowania. Po wystosowaniu wezwania do zapłaty naszemu klientowi wypłacono 40.000 złotych; po kolejnych odwołaniach od decyzji ubezpieczyciela, dopłacono mu 30.000, a następnie jeszcze 50.000 złotych.

Czytaj więcej

4

Zima i jej skutki na zdrowiu

Nadeszła zima, a wraz z nią ujemne temperatury i oblodzone chodniki. Tą porą roku jesteśmy szczególnie narażeni na wypadki związane z upadkiem na śliskiej drodze – złamania, skręcenia, inne urazy. Warto mieć świadomość, że za taki upadek przysługuje nam odszkodowanie. Dlatego po jego wystąpieniu warto zawczasu zadbać o odpowiednie udokumentowanie jego okoliczności – zdjęcie oblodzonego chodnika, kontakt do naocznego świadka i gromadzenie dokumentacji medycznej. W celu sprawnego i bezstresowego uzyskania odszkodowania warto zgłosić się do kancelarii takiej jak nasza, która ma doświadczenie w dochodzeniu odszkodowań w podobnych sprawach.

drain-2454608_1920 (1)

Odszkodowanie za zalanie z OC sprawcy

Zalanie mieszkania najczęściej wiąże się z dużymi kosztami remontu i odnowień; stanowi ono niemałą dolegliwość w życiu codziennym jego mieszkańców, szczególnie że nadchodzi niespodziewanie i nie z winy poszkodowanych. Warto wiedzieć, że za zalane mieszkanie przysługuje nam odszkodowanie.

Czytaj więcej

car-1865856_1920 (1)

Odszkodowanie dla pasażera wypadku

W wyniku wypadku drogowego ucierpieć może nie tylko bezpośredni poszkodowany, ale również pasażer samochodu w nim uczestniczącego. Nie ma przy tym znaczenia czy pasażer podróżował ze sprawcą wypadku czy z poszkodowanym. Kierowca samochodu odpowiada wobec współpasażerów również wtedy, kiedy nie doszło do zderzenia z innym pojazdem, a kierowca przykładowo uderzył w drzewo.

Czytaj więcej